Wspinanie w okolicy

Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej WPINKA, który tożsamy jest z dwoma urokliwymi przełomami podgórskiej rzeki Kamiennej w Podgrodziu zwanym Małym Ojcowem oraz Bałtowie, tworzą Skała Nihilistów i Siekacze Dinozaurów. Zlokalizowane na bałtowskim Zarzeczu Siekacze Dinozaurów to dwie skałki wysokie na ok. 12 m, z których Lewy Siekacz został obity (sześć dróg V – VI.2) i wyposażony w dwa stanowiska zjazdowe, a Prawy Siekacz w dwa stawiska zjazdowe (cztery nieobite drogi V – VI.1). Staraniem lokalnego środowiska wspinaczkowego przy wsparciu merytorycznym „krakusów” z  KW „Korona” powstały nowe drogi na Prawym Siekaczu: trzy  na jego północnej ścianie, jedna na zachodniej i dwie na południowej.

W Podgrodziu w prawym zboczu Doliny Kamiennej na najwybitniejszej wychodni skalnej, wysokiej na 16 m i zwanej Skałą Nihilistów mamy do dyspozycji 15 dróg wspinaczkowych (V – VI.2), z których większość została obita, część znajduje się w fazie projektu (do „wędkowania”), a część jest pozostawiona do wspinaczki tradowej.

W fazie projektu znajduje się udostępnienie kilku kolejnych miejsc wspinaczkowych: ściany kamieniołomów w Stokach Dużych („Kudłate Myśli”) i Borii oraz samotne iglice w Podgrodziu.